Az Új Széchenyi Terv segítségével 1 milliárd forint támogatást kapott a Luk Savaria Kft. egy 20 ezer négyzetméteres csarnok építésére. Az épület kedden elérte a legmagasabb pontját, ez alkalomból tartották a bokrétaünnepséget a szombathelyi cégnél. Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár köszöntőjében kiemelte: a járműipar, járműgyártás meghatározó jelentőségű iparággá fejlődött az elmúlt időszakban. Példaként említette, hogy a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően jelenleg a világon minden negyedik új autót a szombathelyi Luk csoport által gyártott kuplunggal szerelnek fel. A beruházás 700 új munkahelyet is teremt majd.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!