Tavaly ősz óta 173-ra emelkedett a kihűléses esetek száma - közölte a Magyar Szociális Fórum. Idén január közepétől összesen 75 ember fagyott halálra Magyarországon.
Ez rekord a tavalyi évhez képest: tavaly 118 embert hunyt el a mínuszok miatt.
Az elmúlt egy hónapban nőtt a szabad ég alatt elhunytak száma, bár továbbra is fűtetlen helyiségekben hűlnek ki a legtöbben. A fűtetlen helyeken elhunytak túlnyomó többsége idős, beteg ember, a szabad ég alatt megfagyottak között viszont vannak 40-50 évesek is - írta a Magyar Szociális Fórum.