Elindult négynapos útjára a Boldogasszony zarándokvonat

A Csíksomlyó Expressz csütörtökön indult Szombathelyről, majd Budapesten, a Keleti pályaudvaron csatlakozott hozzá péntek hajnalban a Székely Gyors. A két vonat egy szerelvényként indult Erdélybe. Csíksomlyón az első búcsújárást a legenda szerint 1567-ben tartották, amikor az akkori fejedelem fegyverrel akarta a katolikus székelyeket az unitárius vallás felvételére kényszeríteni. A környékbeliek ezért pünkösd szombatján összegyűltek, hogy legyőzzék a sereget. A diadal után Csíksomlyón adtak hálát, és fogadalmat tettek, hogy pünkösd szombatján minden évben elzarándokolnak oda.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek