Eddig: 413 520 / 3 000 000 Ft, 29 támogató. Még11nap.
Légy része az igazságnak!

A kormány szerint a magyarok fizetik a legolcsóbb energiaárakat az EU-ban

Hol itt a gond?

A magyar emberek a legalacsonyabb áram- és gázárakat fizetik az Európai Unióban 2013, a rezsicsökkentés fenntartása óta - hangoztatta az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára Kaposváron szerdán.

Koncz Zsófia az MVM új ügyfélszolgálati irodájának átadóján közölte: 2022-ben az orosz-ukrán háború kitörése és az arra adott "elhibázott brüsszeli válaszok" miatt elszabadultak az energiaárak, az önkormányzatok is segítségre szorultak.

"Ennek ellenére a rezsivédelmet, a rezsicsökkentett árakat meg tudtuk tartani" - jelentette ki.

Hozzátette: "folyamatos támadás alatt vagyunk, az Európai Bizottság legújabb országspecifikus jelentése újból megtámadta a rezsicsökkentést", ezért a magyar érdekeket folyamatosan védeni kell.

Az MVM csoportnak nagyon fontos szerepe van a rezsivédelemben és az energiaellátásban, a kormánnyal közösen biztosítják azt, hogy a magyar emberek megfelelő és megfizethető árú energiához jussanak - mondta.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt , vagy facebook messengeren ide kattintva . Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Gazdaság

Tovább az oldalra