Bejelzett a szén-monoxid-érzékelő egy szombathelyi első emeleti lakás fürdőszobájában, a Szily János utcában csütörtökön este - közölte a Vas megyei katasztrófavédelem.
A szombathelyi hivatásos tűzoltók kiérkezéséig a lakók elhagyták az ingatlant, a szellőztetést megkezdték.
A tűzoltók méréseket végeztek a fürdőszobában, ahol egyidejűleg egy gázkészülék üzemelt, aminek légellátása nem volt megfelelő.
A tűzoltók a helyszínre kérték a gázszolgáltató szakembereket.
Az eset során lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.