Februárban Rábahídvégen állítottak meg egy autót a rendőrök, mert a sofőr figyelmen kívül hagyta a stoptáblát.
Az autó vezetője nem tudott személyazonosító okmányokat bemutatni, és a testvére adatait diktálta be az intézkedő rendőrnek.
Mint később kiderült, a férfit egy hónappal korábban már megbüntették engedély nélküli autóvezetésért, a hatóság akkor eltiltotta a vezetéstől.
Az ügyészség eltiltás alatti vétség és hamis vád miatt emelt vádat ellene, az ügy a Szombathelyi Járásbíróságon folytatódik.