Nemrég jelent meg a Kőszeg, a mesebeli kisváros ❤️ csoportban egy fotó az új országzászlóról, miután felvonták a helyére. A kommenteket olvasva tisztán kirajzolódik egy etimológiai anomália, méghozzá az, hogy a köznyelvben a zászló és a lobogó egymás szinonimái, holott korántsem ugyanaz a kettő! Mielőtt továbbmennénk, íme a poszt és a zászló:
Nos, az alapvető különbség az, hogy a zászlót rúdra rögzítik és árbócon leng, vagy ahhoz van rögzítve. A lobogó viszont nincs mereven rögzítve, csak a sarkainál van kikötve, így szabadon lobog. A zászlók tehát inkább árbócokon, vagy épületeken vannak kifüggesztve, míg a lobogókat például a lovasok vitték magukkal a csatákban.
Ebből adódik, az is, hogy a nemzeti zászlónk esetében a csíkozás függőlegesen is értelmezhető, ez esetben balról jobbra haladva "olvasható" a trikolór. A lobogók esetében pedig inkább a vízszintes megoldás a gyakoribb, ahol a színeket felülről lefelé haladva kell figyelni. Tehát a kőszegi megoldás helyes, nemzeti ünnepekkor az Országház előtt is hasonló zászlókat vonnak fel.
Címlapképünk csak illusztráció.