A 11 hónapos kisfiút október 16-án szállították lőtt fejsebbel a pécsi klinikára Fejbe lőttek egy tizenegy hónapos csecsemőt Baranyában, Pécsett küzdenek az életéért 2016. October 16. 16:46 , ahol azóta küzdöttek az életéért, de nem tudták megmenteni.
A rendőrségi nyomozás megállapította, hogy oldi házukban a 22 éves édesapa nem kellő körültekintéssel rakta le töltött légpuskáját, véletlenül elsütötte azt, és így találta el saját kisfiát. A kicsit mentőhelikopterrel vitték be vasárnap a pécsi klinikára, ahol aznap idegsebészeti beavatkozást végeztek el rajta. Ezt követően a kisgyermek a gyermekklinika intenzív osztályára került. Az állapota azonban később sem javult, gépi lélegeztetésre szorult, az orvosok kedd délután állapították meg a halálát.
Az apa ellen gondatlanságból elkövetett emberölés elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyik az eljárás.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!