16 éves fiú bántalmazta a soproni gyermekotthon egyik nevelőjét

Vádat emelt az ügyészség az ellen a 16 éves fiú ellen, aki nevelőnőjét szidalmazta, bántalmazta, fenyegette.

A vádirati tényállás szerint a 16 éves fiú egy soproni gyermekotthon lakója. 2022 októberében a nevelőnője épp a zsebpénzt osztotta, és mivel a terhelt az előző hónap egy részét „szökésben” töltötte, erre az időre nem járt neki zsebpénz.

A fiú ezen felháborodott, a nevelőt hibáztatta, és a teljes összeget követelte. Ennek során szidalmazta a nevelőnőt, meg is fenyegette, valamint az íróasztalon lévő dolgokat lesöpörte, és egy iskolatáskát is a nevelőhöz vágott.

A terheltet egy, a szobába belépő fiatal fogta le, de a fiú még ekkor is leköpte a nevelőt. A vádlott ezután az udvarra ment, ahova sértett is követte és megpróbálta elmagyarázni a vádlottnak, hogy miért kapott kevesebb pénzt. A vádlott azonban nem nyugodott meg, tovább szidta a nevelőt és egy alkalommal, két kézzel meg is lökte a sértettet – áll a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség közleményében.

Az ügyészség a fiatalkorú elkövető ellen közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és önbíráskodás kísérlete miatt emelt vádat.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Soproni Járásbíróság fogja meghozni.

(Címlapképünk illusztráció.)

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek