Nemény András városi MSZP-s elnökhelyettes arról beszélt szerdai sajtótájékoztatóján, hogy a tegnapi, buszokkal érkező hangulatkeltő elemekkel megtámogatott rendezvény a Jobbik, a MIÉP és a Hatvannégy Vármegye nevéhez köthető, ezért különösen fontos, hogy a Fidesz elhatárolódjon a vandál tettektől - mint amilyen az ő és Ipkovich György választási plakátjának elégetése -, és még a látszatát is elkerüljék, hogy ők állhatnak mögötte, vagy hogy kvázi pszichikai bűnsegédként pártolták azt.
A szocialista párt vezető embere emlékeztetett a liberálisokkal közösen tartott tegnapi sajtótájékoztatóra, amin éppen ő maga hangoztatta, hogy a felelősség közös, így a Fideszé is ám míg ők koalíciós partnerükkel a Liberális Sátor lebontása mellett döntöttek a provokáció elkerülése okán, addig a tegnapi tüntetők teleköpködték az irodát, és felmerült bennük az is, hogy be kéne törni, de hála Istennek ezt nem tették meg.
Az MSZP szombathelyi tagsága fél
Az MSZP szombathelyi tagsága tart tőle, hogy mindez folytatódik, félnek a helyzettől, aggódnak a kialakult bizonytalanság miatt. Újságírói kérdésre, hogy nem kerülnek-e veszélybe az önkormányzati választások, Nemény elmondta: úgy véli, hogy az utcára vonulók csak az önkormányzati választásokig érdekeltek a demonstrációban, sőt, az egyetlen megoldás a választások megtartása.