Nem lehet májustól kannabiszt szívni a negyed utcáin, mert a lakosság számára élhetetlenné váltak a körülmények.Az ott élők régóta panaszkodtak azért, hogy a turisták miatt okozott kellemetlenségek megkeserítik életüket.
Igényeiknek megfelelően léptetik életbe május közepén a negyed életét érintő friss, egyhangúan megszavazott szabályokat, melyek szerint nemcsak füvet lesz tilos szívni az utcán, de a szexmunkásoknak is be kell szüntetniük tevékenységüket hajnali három órakor, az éttermeknek péntekenként és szombatonként éjjel kettőkor be kell zárnia, éjjel egy óra után nem engednek be új látogatókat a városközpontba. Csütörtöktől vasárnapig délután négy óra után eddig sem lehetett alkoholt eladni az üzletekben. Ezen felül azt is kérik, hogy az alkoholos italok ezen időszakban ne legyenek látható helyen a boltokban, írja a BBC.