Végveszélyben az uniós pénzek a DK szerint

Az orvosok elleni bosszútörvény miatt.

Orbán Viktor miniszterelnök megszegte az Európai Uniónak adott szavát, ezzel pedig végveszélybe kerültek a Magyarországnak járó uniós pénzek, mondta pénteki, online sajtótájékoztatóján a Demokratikus Koalíció (DK) európai parlamenti képviselője.

Rónai Sándor úgy fogalmazott, az Európai Bizottság szerint a Magyar Orvosi Kamara ellehetetlenítésével a kormányfő megszegte azt az ígéretét, hogy a szakmai szereplőkkel való egyeztetés nélkül többé "nem présel át" törvényeket a parlamenten.

Orbán Viktor hazudott az Európai Uniónak, mert az ígéretei ellenére a magyar parlamenten pár nap alatt átpréselte a Magyar Orvosi Kamarát bedaráló bosszútörvényét. A sokadik átverés után egyre kétségesebb, hogy ezentúl bármit is elhisznek majd Európa legmagányosabb, legmegbízhatatlanabb kormányfőjének, Orbán Viktornak

- fogalmazott a politikus, aki az uniós pénzek megmentésének érdekében levelet ír az Európai Bizottságnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Az orvoskamarai törvény is betehet az uniós pénzeknek

A MOK-kal kapcsolatos törvénymódosítás körüli szabálytalanságok már az első, 800 millió eurónyi részlet folyósítását megzavarhatják.

2500 orvos már közölte, hogy tagja marad a Magyar Orvosi Kamarának

Néhány óra alatt, már hétfőn benyújtották a Magyar Orvosi Kamara kötelező tagságának megszüntetéséről szóló törvénymódosítást, amelyet a parlament kedden el is fogadott, szerdán pedig már ki is hirdették a törvényt.

Nem szűnik meg a Magyar Orvosi Kamara

A Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára szerint a kamara elnöke „külső, politikai sugalmazásra teszi”, amit tesz.

A mentődolgozók kiálltak az orvosi kamara mellett

Félelmüket fejezték ki, hogy az intézkedés logikája alapján más érdekvédelmi szervezeteket is ellehetetleníthet a kormány.

Megszüntették az orvosok kötelező kamarai tagságát

Megszünteti az orvosok kötelező kamarai tagságát az a törvény, amelyet kedden, a kormány kezdeményezésére 122 igen szavazattal 31 ellenvoks mellett, tartózkodás nélkül fogadott el a Ház.

Elvenné a Magyar Orvosi Kamara jogait a Belügyminisztérium

A közlemény szerint a kamara magatartása visszaélésszerű és veszélybe sodorja a betegek ellátását.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek