Lebombáztak egy múzeumot Ukrajnában

Egy ember meghalt és tíz megsebesült Kupjanszk városközpontjában.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegram-csatornáján közölte, hogy egy ember meghalt és tíz megsebesült a Harkiv megyei Kupjanszk városközpontjában, miután támadás érte a helytörténeti múzeumot, írta meg a 24.hu.

A terrorista ország mindent megtesz, hogy teljesen elpusztítson minket. A történelmünket, a kultúránkat, a népünket. Teljesen barbár módszerekkel gyilkolják az ukránokat. Ezt egy pillanatra sem téveszthetjük szem elől. Erre reagálni kell, és fogunk is – áll az elnöki közleményben.

Eddig egy halott múzeumi alkalmazottról és tíz sebesültről lehet tudni, de még mindig vannak emberek a romok alatt. Zelenszkij a közleményben részvétet nyilvánított a hozzátartozóknak, és könyörtelen bírósági eljárással fenyegette a háborús bűnök elkövetőit.

Eközben olyan videót köröztetnek a közösségi médiában, amely állítólag a helyszínről készült, és a támadás következményeit mutatja be:

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek