40 szállodában nem fizetett, összesen 3,5 millió forintos számlát hagyott maga után

A pofátlanság csúcsa.

Hajdúszoboszlói Járási Ügyészség kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki közel fél éven át különböző hotelekben szállt meg, majd fizetés nélkül távozott.

A férfi nem volt kezdő.

2019. február 6-án szabadult ugyanilyen ügyben elrendelt letartóztatásából, majd hat nappal később újból fizetési szándék nélkül vett ki egy hotelszobát Hajdúszoboszlón.

Illusztráció
Józing Antal

Módszere az volt, hogy úgy vette igénybe a szállodai szolgáltatásokat, a hotel alkalmazottait megtévesztve, hogy nem állt szándékában fizetni a szállásért, a különböző ellátásokért és szolgáltatásokért és arra anyagi lehetősége sem volt.

2019. február 12. és november 18. közötti időszakban

összesen negyven szállodában 164 éjszakát töltött az ország különböző területein.

A vádlott legtöbbször interneten keresztül foglalt szállást három-öt napra, de a szállodai tartózkodása során - meglehetősen pofátlanul - többször meg is hosszabbította foglalását.

A hotelekből általában az utolsó éjszaka előtti napon fizetés nélkül távozott, és legtöbbször még aznap este megszállt egy másik településen lévő szállodában.

A férfit 2019. november 18-án egy veresegyházi szállodában elfogták, majd őrizetbe vették.

A vádlott a 40 sértettnek összesen közel 3,5 millió forint kárt okozott, ami nem térült meg.

Az ítélet

A Hajdúszoboszlói Járási Ügyészség a letartóztatásban lévő vádlottal szemben 38 rendbeli kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és 2 rendbeli szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt emelt vádat a Hajdúszoboszlói Járásbíróságon. A járási ügyészség a vádiratban börtönbüntetés és közügyektől eltiltás mellékbüntetés kiszabására tett indítványt. Indítványozta továbbá, hogy a járásbíróság a sértettek által bejelentett polgári jogi igényeket érdemben bírálja el és közel egymillió forint erejéig rendeljen el a vádlottal szemben vagyonelkobzást.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek