Idén is volt „Legszebb kert, legrendezettebb utca” verseny Szombathelyen. A Parkerdei Kertbarát Egyesület már harmadik alkalommal hirdette meg a versenyt, amelyen 556 kertből 106-an neveztek.
Két kategóriában indultak a kerttulajdonosok: hagyományos, illetve modern kertművelés címért versenghettek. A zsűri szigorú szakmai szempontok alapján mérlegelt. Szombathelyen a legszebb hagyományos kert tulajdonosa ezúttal Sághi Ferencné lett, modern kertművelés kategóriában Bányai Józsefné végezett az első helyen. A legrendezettebb utca pedig idén a Nefelecs utca. Molnár Lajos egyesületi elnöktől azt is megtudtuk, hogy jövőre tovább bővítik a versenyzői kört.
A Nyugat egyébként nemrég képes riportot készített a parkerdei kiskertekről.