Megtartották a tanévnyitót hétfőn az osztrák Eberau általános iskolájának felső tagozatában, ahol ebben a tanévben a diákok fele magyar. A felső tagozatot korábban be kellett zárni, mert nem volt elég gyerek, ezért idén Magyarországról toboroztak tanulókat. Most 70 diák kezdi az évet, többségük szombathelyi. Az iskola külön tantervet dolgozott ki a magyar diákok számára magyar irodalomból, nyelvtanból és történelemből. Ezeket a tárgyakat anyanyelvükön tanulhatják a gyerekek. Más tárgyak esetében azonban németül zajlik az oktatás. Az intézmény egyébként magániskolaként működik, de az egyház tartja fenn, így a szülőknek nem kerül többe, mint egy állami iskola.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!