Megkezdődtek a betakarítások megyénk földjein is. A kalászosokat és a repcét már le is aratták, a kukorica és a napraforgó termésének begyűjtése pedig jelenleg is folyamatban van. Szerényebb az idei termés, mint a tavalyi volt. Egyrészt ezért, másrészt pedig a nyomott felvásárlási árak miatt is nehéz anyagi helyzetbe kerültek a gazdák. A mezőgazdaság minden ága a túlélésért küzd. A vasi ültetvényeken termett léalmáért például 6-7 forintot kínálnak a felvásárlók, a termesztők többsége ennyiért inkább le sem szedi a fáról a gyümölcsöt. Őri Aliz a kamara vezető tanácsadója rádiónknak elmondta, sokan a nehézségek ellenére is tovább foglalkoznak a mezőgazdasággal.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!