A Fővárosi Önkormányzat Pszichiátriai Betegek Otthona, Szentgotthárd igazgatójának kérésére közöljük az alábbi levelet:
2010.05.11-én 9,50 órakor internetes hírportálunkon valótlanul állítottuk azt, hogy „Embertelen körülmények a szentgotthárdi pszichiátriai otthonban”. Tévedésünkért az intézmény lakóitól és dolgozóitól elnézést kérünk.
Itt jegyezzük meg, hogy mi nem állítottunk semmit, tehát valójában nincs miért elnézést kérnünk, csupán az MTI május 10-én megjelent híradásra alapoztunk. Ebben a hírszolgálat szószerint hozta le az Országgyűlési Biztos Hivatalának közleményét, amelyben többek közt ez állt:
- Az emberi méltósághoz, az önrendelkezéshez, a személyes szabadsághoz, a szabad mozgáshoz, a tulajdonhoz való joggal, valamint a jogbiztonság követelményével is ellentétes a szentgotthárdi pszichiátrián létrehozott speciális részleg működése – állapította meg Szabó Máté ombudsman.