A megye egész területe parlagfűvel fertőzött

Az elmúlt hetek esős szeles időjárása nem befolyásolta a parlagfű fejlődését, így akárcsak a korábbi években idén is július második felében kezd majd virágozni. A gyomnövény magja Vas megyében szinte mindenhol megtalálható. A magyar lakosság közel 20 %-a allergiás ennek a gyomnak a pollenjére, így annak irtását törvény szabályozza. Ennek értelmében június 30-ig meg kell akadályozni a növény bimbózását és ezt az állapotot fenn is kell tartani. Káldy János talajvédelmi szakember elmondta, hogy amennyiben ezt valaki nem teszi meg, 15 ezer és 5 millió forint közötti büntetést is kaphat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek