Templomok újulnak meg Vas és Zala megyében. Tizenöt római katolikus templom rekonstrukciója valósulhat meg a Szombathelyi Egyházmegyében több mint 295 millió forintnyi támogatásból – közölte az MTI-vel Varga Dezső, a Szombathelyi Egyházmegye vagyonkezelője. Vas megyében felújítják az oszkói, a pácsonyi, a séi, a rábahidvégi, a táplánszentkereszti, a gersekaráti, a nemeskoltai és a pinkamindszenti templomot. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal által koordinált támogatással olyan értékeket óvnak meg, amelyek nem csupán a hívők számára fontosak, hanem országos kulturális jelentőségük is van, hiszen a legtöbb közülük műemléki védettség alatt áll. Varga Dezső az MTI kérdésére elmondta: az egyházmegye egyik legismertebb temploma, a jáki felújításához is nyújtottak be pályázatot, de az formai okokból most nem nyert.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!