Július 1-jétől amennyiben lakossági bejelentés érkezik, a hatóságok azonnal megvizsgálják a helyszínt. Ha a terület parlagfűvel fertőzött, a jegyző megküldi az iratokat a Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságnak, ahol kiszabják a bírságot. Ennek mértéke a szennyezett rész nagyságától függ. A polgármesteri hivatal részéről már történtek intézkedések, ezek azonban főként egyéb allergén gyomnövényekre vonatkoztak. Az elhagyatott házak esetében is a tulajdonos kötelezettsége a kaszálás. Németh János igazgatási ügyintéző rádiónknak elmondta, hogy a saját területén az irtást mindenkinek folyamatosan kell végezni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!