Középiskolába is Ausztriába mennének a vasi diákok.

Nem csak alsó tagozatos diákokat várnak a szomszédos Eberau általános iskolájába, a felső tagozatba is jelentkezhetnek a szombathelyiek. A képzés egy határokon átívelő program keretében valósul meg. A gyerekek anyanyelvi tanároktól németül tanulnak a tanórákon, és a magyar, mint első idegen nyelv szerepel az órarendben. De már első osztálytól tanulhatnak angolul is a gyerekek. A tankönyveket a diákok ingyen kapják, és a szállítás is megoldott, a szombathelyi Ady térről indul az iskolabusz, és délután ugyanide is érkezik vissza. Oszwald Krisztina, az iskola magyar nyelvű tanára elmondta, hogy a gyerekek az általános után a középiskolát is Ausztriában szeretnék elvégezni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek