Jelentősen – 5 százalékkal – csökkent a regisztrált munkanélküliek száma régiónkban. A pozitív tendenciát erősíti, hogy tavaly óta már 15 százalékkal csökkent az álláskeresők száma. Továbbra is elsősorban a feldolgozóipar keres munkaerőt, de a vendéglátásban és a szolgáltató szektorban is növekedett a munkaerő igény. Bár a válság jobban érintette a nyugat-dunántúli régiót, mint a többit az országban, ugyanakkor a válság leküzdése is sokkal gyorsabb ebben a régióban – tudtuk meg Kiss Ambrustól, a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgatójától.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!