Új szivattyú a Büdös-ároknál

A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a tavalyi rendkívüli árvízkor lezárta Körmendnél, az úgynevezett Büdös-ároknál lévő zsilipet. Az akkor felgyülemlett jelentős mennyiségű víz már lakott területeket is veszélyeztetett. Mivel a helyszínre telepített elektromos szivattyú az áramellátás megszüntetése miatt nem működött, kisebb teljesítményű mobil szivattyúkkal végezték a munkákat. Az igazgatóság védekezési költségek csökkentésére és a nehézségek elkerülése érdekében a közelmúltban nagy teljesítményű diesel szivattyút telepített a területre. Az új eszközt a tavalyi árvízi károk helyreállítására biztosított keretből vásárolták meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek