A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság elfogultságot jelentett be a szombathelyi polgármesteri szakértők ügyében. A városi közgyűlés áprilisban hozott létre egy bizottságot a polgármesteri keretből kifizetett szakértői díjak vizsgálatára, a bizottság tett feljelentést hűtlen kezelés gyanúja miatt.
A rendőrségi közlemény szerint a rendőr-főkapitányság kezdeményezte az eljárásból a vasi bűnügyi szervek kizárását. Az országos rendőr-főkapitány még nem jelölte ki az eljáró szervet, így egyelőre nem tudni, melyik nyomozó hatóság vesz részt az ügy kivizsgálásában. A rendőrség ígérete szerint a fejleményekről tájékoztatnak.