A Kőszegi Írottkő Natúrpark Egyesület egy hónapig tartó akciót hirdetett a gyomnövény kiirtására. Magyarországon megközelítőleg 2 millió ember érintett allergiás megbetegedésben és 140 ezer asztmás beteg szenved - többek között – a parlagfű allergén hatásától. Az egyesület várja a lakossági bejelentéseket a fertőzött területekről, és arra kéri a lakosságot, hogy folyamatosan végezzék a védekezést a gyomnövénnyel szemben, hogy megakadályozzák a virágzást. Ennek érdekében egyébként augusztus 19-én parlagfű irtást szerveznek majd, amihez kesztyűt, szájmaszkot, zsákot, bozótvágó kaszát biztosítanak a szervezők.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!