A szombathelyi parkolási rendelet előírja a türelmi időt a megváltott jegy elhelyezésére, de továbbra is kötelezővé teszi a jól látható helyen történő kitételét - mondta el Ipkovich György, Szombathely polgármestere szerdán az MTI-nek. Egy autós az ombudsmanhoz fordult, mert a megváltott jegyet elfelejtette kitenni az autójába. A SZOVA szerint nem szabályozza helyi rendelet a parkolójegy utólagos bemutatásának lehetőségét, ezért nem tekintett el a pótdíj követelésétől. Az ombudsman arra kérte a szombathelyi önkormányzatot, hogy a parkolási társaság utalja vissza a panaszos által befizetett pótdíj összegét. és javasolta a közgyűlésnek, hogy a parkolási rendeletét egészítse ki méltányossági eljárásra és a parkolójegy utólagos bemutatásának lehetőségére vonatkozó szabályokkal.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!