Biomassza erőmű Vépnél

Biomassza erőmű épülhet Vép és Táplánszentkereszt határában. A beruházók a tervek szerint egy közepes méretű „zölderőművet” hoznának létre 11 milliárd forintból. A leendő üzem a korábban elvetett szalmatüzelésű erőműnek kiszemelt területen kapna helyet - olvasható a Vépi Krónikában. Az erőmű elektromos áramot és energiát fog termelni a várható 25-30 éves élettartama során. Közvetlenül pedig mintegy 40 új munkahelyet biztosít a környéken élők számára. A települések képviselői a közelmúltban látogatást tettek a heiligenkreuzi ipari parkban működő gyárban. A rendelkezésre álló részletes információk és tapasztalatok alapján a képviselőtestületek várhatóan rövidesen meghozzák döntésüket az erőművel kapcsolatban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek