A kedvezőtlen időjárás nem kímélte a szőlőt sem Vas megyében. A jégverés mellett a peronoszpóra-fertőzés is jelentős károkat okozott. Ha száraz, meleg időjárás lesz a következő hetekben, akkor szeptember közepén megkezdhetik a szüretet a Kőszeg környéki szőlőkben, ami másfél, két hónapig is eltarthat. A gazdák abban bíznak, hogy ha megfelelő lesz az időjárás, akkor annak ellenére, hogy kevesebb lesz a bor, a minőségével elégedettek lehetnek majd. Az időjárás viszontagságai miatti nagy terméskiesés nem jelenti azt, hogy gyengébb minősége lesz a bornak - hangsúlyozta Stefanich Kornél, a kőszegi hegyközség elnöke.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!