A szomorci felkelés 90. évfordulója alkalmából emlékünnepséget tartanak Kercaszomoron. Kilencven évvel ezelőtt fegyveres felkelés tört ki a jugoszlávok és a szomoróciak között. A magyar országgyűlés két évvel ezelőtt a legbátrabb község címet adta a településnek. E jeles napra emlékezve tartanak ünnepséget, s egyben falunapot, melyen tiszteletét teszi Smitt Pál Köztársasági elnök. A programok vasárnap 10 órakor kezdődnek. Lesz díszpolgáravatás, valamint forgalomba bocsátják a Magyar Posta által az évfordulóra készített bélyegképes alkalmi levelezőlapot.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!