A nagy mennyiségű csapadék ugyan nem okozott nagy károkat a termésben Vas megyében, azonban az eső megnehezítette a termények betakarítását. Az előzetes becslések alapján több aratható gabonával számoltak. A szakemberek szerint ismét emelkedni fog a gabona ára, ezt azonban nem a minőség, hanem sokkal inkább a forint gyengülése okozza. A betakarított termény egy részét belföldön használják fel, ugyanakkor exportálásra is jut majd - mondta el megkeresésünkre Imre János, a Vas Megyei Agrárkamara titkára.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!