Szombathely városközpontjának funkcióbővítő megújítása másfél milliárd forint összköltséggel jár, ehhez a szombathelyi önkormányzat közel 876 millió forint uniós támogatást kapott a Nyugat-dunántúli Operatív Programból. A munkákat tavaly év végén kezdték el, a Fő térivel megegyező díszburkolattal látták el a Király utca, a Kőszegi utca és a Szent Márton utca egyes szakaszait, valamint a közvilágítást is korszerűsítették, új kandelábereket helyeztek ki. A megszépült belvárosi utcákat tegnap adták át. A belvárosi rehabilitációs program másik - már szintén folyamatban lévő - beruházása, a Savaria Art Mozi külső homlokzatának felújítása, amely tartalmazza a mozi árkádja alatti üzletek felújítását, valamint a Kőszegi utcai házak homlokzatának felújítását és a Kossuth utca 7-es számú műemléki védelem alatt álló ház felújítását is, amely lehetővé teszi a polgármesteri hivatal egy részének bővítését is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!