A másodfokon is engedélyezett heiligenkreuzi hulladékégető ellen 2010. augusztus 13-ig lehetett panasszal élni a bécsi Közigazgatási Bíróságnál. A BIGAS osztrák környezetvédő szervezet élt ezzel a jogával, formai és tartalmi jogsértésekre hivatkozva adta be keresetét. Ezen túlmenően panasszal fordult az Európai Bizottsághoz is, ugyanis elfogadhatatlannak tartja, hogy az érintett régióban az életminőségük romlásáért aggódó emberek az osztrák hatóságok kétes döntéseinek legyenek kitéve. Szentgotthárd és a Vas megyei Önkormányzat, továbbá az Őrségi Nemzeti Park ugyancsak panasszal élt a Közigazgatási Bíróságnál. – számol be a Pro Natura Szentgotthárd civil összefogás honlapján.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!