Széll Kálmánról nevezné át a Moszkva teret a Jobbik

A Jobbik országgyűlésnek benyújtott határozati javaslata szerint Széll Kálmán térnek neveznék át a Moszkva teret – jelentette ki Staudt Gábor főpolgármester-jelölttel közös sajtótájékoztatóján Bana Tibor országgyűlési képviselő Budapesten. A politikus elmondása szerint Széll Kálmán munkássága során sokat tett Magyarországért, Szentgotthárdért is, így húsz évvel a rendszerváltozás után joggal várhatjuk el, hogy ismét az ő nevét viselje a közterület. A tér egyébként korábban már viselte egykori miniszterelnökünk nevét, 1951-ben keresztelték át Széll Kálmán térről Moszkva térre.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek