Szentgotthárdon a tanév első négy hónapjában 2400 diák gyűjtött össze 50 igazolatlan órát. Az új törvény szerint ebben az esetben megvonhatják a diák után járó családi pótlékot. Ez 270 esetben jogerősen már meg is történt. Szentgotthárdon eddig mindössze két esetben történt jegyzői intézkedés – számol be a gotthardtv.hu. Az iskoláknak már egy igazolatlan óra után figyelmeztetni kell a szülőt, 10 óra esetén pedig a diák lakóhelye szerinti jegyzőt. A jegyző azt mondja, nem jellemző a diákok tömeges hiányzása. Az országos adatok szerint a legtöbb hiányzás az észak-magyarországi megyékben gyűlt össze eddig. Az iskoláztatási támogatást a hiányzóktól nem vonják meg, csak felfüggesztik a kifizetését, a pénzbeli juttatás helyett pedig természetben kapják meg azt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!