Csúszik az M9-es folytatása

A régészeti feltárások elhúzódása miatt csaknem egy évvel csúszik az egyelőre csak rövid szakaszon elkészült M9-es autóút tovább építése. A régészeti munkák várhatóan a jövő év második-harmadik negyedében fejeződnek be. Az autóút keleti irányban az M5 autópályához, nyugati irányban Szekszárd, Bonyhád, Dombóvár, Nagykanizsa, Vasvár összekötésével az M7 autópályához kapcsolódik, így a Dunántúl és az Alföld déli részeinek összekapcsolását teremtheti meg. Ezen kívül részt vesz az osztrák, a szlovák, a horvát, a szlovén és a román nemzetközi forgalomban is. A fejlesztés az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg. A támogatás összege csaknem bruttó 12,4 milliárd forint.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek