Soha annyi orvos nem akart külföldön dolgozni, mint amennyi tavaly. A Független Hírügynökség beszámolója szerint az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (EEKH) legfrissebb, 2010-re vonatkozó adatai szerint 1111 orvos kért okleveleiről hatósági igazolást, többségük a 25-29 éves korosztályból került ki. Rajtuk kívül hasonló kérelmet nyújtott be 202 fogorvos, 48 gyógyszerész, 301 ápoló és még 115, az egészségügy más területén dolgozó szakember. A korábbi évek statisztikáival összehasonlítva tavaly csaknem kétszer annyi orvos kért az EEKH-tól hatósági bizonyítványt, mint három évvel korábban, a meghiúsult egészségügyi reform évében. A legnépszerűbb célország, ahogy a korábbi években is, Anglia volt, de nagy népszerűségnek örvendett még Németország, Írország, Svédország és Ausztria is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!