Gyalogoshíd épülhet a Duna fölé

Fellegi Tamás miniszter két hete egy új, gyalogos-biciklis budapesti hídról beszélt, amelyet Finta József tervei alapján képzel el. Az építész azonban nem egyszerű sétahidat álmodott meg a Lágymányosi híd és a Petőfi híd közé, hanem egy kulturális központot, ami átnyúlna a Duna fölött, és meglepetésként érte a kormány reakciója is. A közlekedés fejlesztésre összesen 641 milliárd forintot szán a kormány az Új Széchenyi Terv részeként. Nem tudni, hogy ebből mennyi pénz jut az új hídra - az építész úgy becsüli, hogy 25 milliárd forintba kerülne az, amit megálmodott. A gyalogos híd ötlete egyébként már évek óta létezik, 2006-ban szerepelt is a Fidesz önkormányzati választási programjában.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek