Szombathelyen is tárgyalnak a helyi pénzről

A Magyar Nemzeti Bank igazgatója szerint nem jelentenek a forintnak semmilyen tekintetben "konkurenciát" az olyan helyi vagy regionális fizetőeszközök, mint a soproni kékfrank, a rábaközi tallér, vagy az esetleg később kibocsátásra kerülő ilyen típusú helyi "pénzek". Ezek szerepe egyébként a helyi pénzforgalom felgyorsítása, illetve a tőke helyben tartása. Bartha Lajos az MTI-nek elmondta: ezek a jogilag utalványnak számító fizetőeszközök csak korlátozottan használhatóak fizetésre. Több városból is kérték már a soproni helyi fizetőeszközt bevezető szövetkezet támogatását saját helyi pénz megalkotásához. Kitörési pontot jelent a helyi gazdaság erősítése - hangoztatta az MTI-nek nyilatkozva Perkovátz Tamás, a Ha-Mi Összefogunk Európai Szövetkezet igazgatóságának elnöke, s jelezte: a közeli hetekben Szombathelyen, Veszprémben, Debrecenben, és Pécsett is konzultál e témában.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek