A három áldozatot követelő budapesti diszkótragédia után dr. Puskás Tivadar polgármester az elmúlt héten egyeztető megbeszélésekre hívta össze a szombathelyi szórakozóhelyek ellenőrzését végző hatóságok munkatársait és bejelentették, hogy megkezdik az intézmények felülvizsgálatát. Kedden a hatóságok szakemberei és a hivatal illetékesei az AGORA – Művelődési és Sportházat járták végig.
A helyszíni ellenőrzésen Dr. Puskás Tivadar polgármester, dr. Szele Györgyi, a Szombathelyi Polgármesteri Hivatal Igazgatási Osztály vezetője, valamint Grünwald Stefánia, az AGORA Szombathelyi Kulturális és Turisztikai Központ igazgatója is részt vett. Az igazgatónő rádiónknak elmondta, a Sportházat, mint a város második legnagyobb tömegrendezvényekre alkalmas épületét, teljesen biztonságosnak találták. Hozzátette, hogy ez ellenőrzést követően az intézményben dolgozóknak tartanak majd szimulációs gyakorlatot, hogy mindenki felkészült legyen, ha egy szerencsétlenség esetén intézkednie kell.