Lezárult a csirketrágya ügy

Tavaly december végén a PRONAS – Csörötnek Község Önkormányzatával együtt - bejelentést tett a település belterületén lerakott trágya ügyében. A Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség január végén megküldte vizsgálódásának az eredményét. A Hatóság megállapítása szerint nem történt környezetszennyezés, mivel a trágyát betonozott felületre helyezték le, így az nem érintkezett a talajjal, abba nem tudott bemosódni – számol be honlapján a Pro Natura Szentgotthárd. A civil szervezet szerint azonban továbbra is sok kérdés merül fel az üggyel kapcsolatban. Például, hogy honnan érkezett a trágya, és hová tűnt el hirtelen december 30-án. A Felügyelőség nyilatkozattételre hívta fel a telephely tulajdonosát a fenti adatokkal kapcsolatban, választ azonban egyelőre még nem kaptak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Olasz csirkeszar okozott áramszünetet Csörötneken

Valószínűleg Olaszországból hoztak több kamionnyi csirketrágyát osztrák kamionok a faluba. A helyiek felháborodtak, a Környezetvédelmi Felügyelőség vizsgálódik.

Hírek