A szombathelyi Napfény lakóparkban lakást vásárlókat február 15-én annak ellenére penderíthetik ki otthonaikból, hogy a vevők kifizették a teljes vételárat – számol be a Blikk. A kilakoltatás réme több mint egytucatnyi családot fenyeget. Az építtető Napfény Lakópark Kft-ből több tízmillió forint eltűnt, így a cég adósa maradt a beruházást 660 millió forinttal finanszírozó banknak. Az önkormányzat megígérte, hogy a kilakoltatottak egy évre szükséglakást kapnak. A lakók hiába tettek feljelentést, mivel nem volt megállapítható bűncselekmény, a Vas megyei Rendőr-főkapitányság megszüntette a nyomozást. Az ügyben érintett MKB Bank azt a választ adta: azoktól a lakóktól követelik a pénzt, akik közvetlenül a vállalkozó számlájára utalták a vételárat, nem pedig a bank szerint a szerződésekben amúgy szereplő, a pénzintézet által elkülönítetten kezelt bankszámlára. Márpedig addig nem vehetik le a jelzálogot az érintett ingatlanokról, amíg a vételár erre a bizonyos számlára meg nem érkezik - közölték.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!