Március elsejétől vasárnap is nyitva lesz a sárvári múzeum. A januári képviselő-testületi ülésen jóváhagytak a városvezetők a Sárvári Önkormányzat és a Vas Megyei Önkormányzat közötti együttműködési megállapodást. A megállapodás a Sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum támogatására vonatkozik. A két önkormányzat megállapodásának előzménye, hogy tavalyi novemberben a Vas megyei Múzeumok Igazgatósága csökkentetett a Nádasdy Ferenc Múzeum teremőri létszámát, emiatt korlátozni kellett az intézmény nyitva tartási idejét. A most megszületett megállapodásban a város önkormányzata vállalja, hogy a múzeum 2011. évi fűtési költségeihez öt és fél millió forint támogatást nyújt. Ezzel egyidejűleg a megyei önkormányzat vállalja, hogy biztosítja a személyi feltételeit annak, hogy ezév december 31-ig a sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum keddtől vasárnapig, 9-17 óráig nyitva tarthasson.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!