A szentgotthárdi Opel 1000, a kecskeméti Mercedes gyár 2500, a győri Audi pedig 1800 embernek ad majd munkát, jól képzett szakember azonban kevés -írja a Világgazdaság. A szentgotthárdi Opel gyárban speciális szaktudásra van szükség, ezért maga a cég képezi ki alkalmazottait, bár a megnövekvő igényekre az oktatási intézményeknél is készülnek. Januárban vették fel az épülő üzem első dolgozóját, egy mérnököt, aki már megkezdte betanulását Németországban. Az Opel ötszázmillió eurós beruházással bővíti termelését Szentgotthárdon, ez 2015-ig ezer munkahely megteremtését jelenti. Ebben az évben 100 mérnök felvételét tervezik, majd 2012-től alkalmazzák a szakmunkásokat.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!