A magyar munkaerőt látnák szívesebben

A németeknél borúlátóbban és kevésbé tájékozottan tekintenek a május 1-i munkaerő-piaci nyitás elé az osztrákok, ugyanakkor mindkét országban a lehetséges érkezők közül a magyarokat látnák a legszívesebben, olvasható a felső-ausztriai IMAS-intézet felmérése szerin. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a határ menti megyékből, Vas valamint Győr-Moson-Sopron megyéből is leginkább Ausztria burgenlandi tartományába járnak át a legtöbben dolgozni, de sokan utaznak a jóval magasabb bérek reményében a távolabbi tartományokba, illetve Németországba is. Májustól nyolc kelet- és közép-európai ország - így Magyarország, Szlovákia, Szlovénia, Csehország, Lengyelország Észtország, Lettország és Litvánia - állampolgárai előtt nyílik meg teljesen a német és az osztrák munkaerőpiac. Németország és Ausztria az EU 2004-es bővítésekor 5+2 éves halasztást kért a munkaerő-piaci nyitásra, és ez 2011. május 1-vel jár le.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek