Obama nem tiltaná tovább a melegek házasságát

Melegszervezetek ügyvédei szerint nagy győzelmet arattak, amikor Barack Obama amerikai elnök bejelentette, kormánya nem védi tovább azt a jogszabályt, amely a házasságot férfi és nő közötti kapcsolatként határozza meg. A házasság védelméről szóló törvényt két perben is megtámadták, Obama elnök ezután döntött úgy, hogy a jogszabály alkotmányellenes - ezt Eric Holder igazságügyi miniszter közölte. A John Boehner republikánus házelnöknek küldött levélben Holder azt írta, Obama arra jutott, az azonos nemű párok kizárása a házasság intézményéből sérti az ötödik alkotmány-kiegészítés önrendelkezésről szóló részeit. A szexuális orientáció nem egy látható bélyeg, de egyre több tudós fogadja el azt, hogy megváltoztathatatlan jellemvonás - folytatódik a miniszteri levél. Az 1996-ban született szövetségi jogszabály kizárta a házasság intézményéből a meleg párokat. Obama érvelése szerint tüzetesen megvizsgálták a kérdést és nincs racionális alapja az azonos nemű párok diszkriminálásának.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek