Egyre több külföldi él Nyugat-Magyarországon

Az Európai Gazdasági Térség államainak polgárai közül 4 és fél a világ más részeiről 52 százalékkal többen kértek huzamosabb tartózkodásra jogosító iratokat tavaly a Nyugat-Dunántúlon, mint egy évvel korábban. Ez összességében 13 százalékos emelkedés – tudta meg az MTI. Az előbbi csoport kétharmadát német, osztrák, román és szlovák állampolgárok alkotják, az utóbbiban szerbek, ukránok, oroszok és kínaiak vannak jelentős számban. Jelenleg mintegy 16 ezer külföldi rendelkezik a régióban három hónapnál hosszabb tartózkodásra jogosító okmánnyal; az ügyfelek fele Győr-Moson-Sopron megyében folyamodott az iratért, míg negyedük-negyedük Vas és Zala megyében.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek