Február 15-től ismét erősebben habzik a folyó Szentgotthárdnál – derült ki a PRONAS szúrópróba szerűen végzett legutóbbi vizsgálatából. Mint ismert az elmúlt években az osztrák bőrgyárak jelentős szennyvíztisztítási fejlesztéseket hajtottak végre ill. azok jelenleg is folyamatban vannak, így az üzemek elvileg nem lehetnek felelősek a vízminőség újbóli romlásáért. A civil szervezet fényképeket küldött az osztrák illetékes hatóságoknak, kérve véleményüket, mi okozhatja ismét az intenzív habképződést. A wollsdorfi bőrgyár válaszlevele szerint víztisztítójuk hibamentesen működik, ők nem tapasztaltak habzást a folyón.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!