Ugyan már másfél éve elkészült a vádirat a szombathelyi Napfény Lakópark ügyében, a bíróság azonban még az első tárgyalás időpontját sem tűzte ki -értesült a Blikk. Mint ismert több tízmillió forint tűnt el az építtető Napfény Lakópark Kft.-ből, az egész építkezést finanszírozó bank pedig úgy döntött: ha a cég nem tud fizetni, akkor a lakókon fogja érvényesíteni a jelzálogjogot. A 2009-es vádirat szerint a három vádlottat különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével és más bűncselekményekkel gyanúsítják. Az ügy azért nem került mindeddig bíróság elé, mert a vádlottak indítványára egymást követően igazságügyi szakértőket rendeltek ki, a vizsgálatok még folyamatban vannak. Jogi szakértők szerint, még ha el is ítélik a cégvezéreket, a lakók kára akkor sem térül meg, a bank továbbra is rajtuk fogja követelni a hiányzó összeget.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!