Megéri Ausztriában venni a cukrot. A magyarok "megrohanták" a burgenlandi üzleteket, hogy bevásároljanak cukorból - fogalmazott az ORF Burgenland. Sokan mennek át Ausztriába vásárolni Vas megyéből is. Egy kismartoni raktáráruházban arról számoltak be, hogy az elmúlt két hétben a magyar vevők minden nap "kiürítik" a polcokat. Sokan akár tonnaszám is vásárolnának kristálycukrot, de kiskereskedelmi forgalomban 20-30 kilogrammnál többet nem lehet venni. Attól azonban nem kell tartani, hogy hiány alakul ki cukorból Ausztriában. Az egyik nagy élelmiszer-kereskedelmi láncnál 65 eurócent, vagyis 175 forint körül van egy kilogramm kristálycukor ára Ausztriában. Ez közel 200 forinttal olcsóbb, mint itthon - tapasztalta az MTI bécsi tudósítója. A cukor árának emelkedésével nehéz helyzetbe kerülhetnek a cukrászdák is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!